New Music Artist Videos
1,608 Videos. Showing from #1
Rexhep Qosja - Turp për ju o Ismail Kadare

Add to EJ Playlist  Rexhep Qosja - Turp për ju o Ismail Kadare Social Media: Facebook http://www.face book.com/theosm anlit.

[Dokumentar] Ismail Kadare HD (1996)

Add to EJ Playlist  Fjalimi ne Akademine e Shkencave Morale e Politike te Frances Lexon tekstin: Vangjel Toce cmim nobel, cmimi nobel, letersi, akademia e shkences, shqiperi, shqipri, shqipria, shqiperia,...

Intervista e plotë e Ismail Kadare në "Debati në Channel One"

Add to EJ Playlist  Ka më shumë se 3 vjet që Ismail Kadare, nuk ka dhënë një intervistë televizive. Na duket se ka bërë një betim me veten. Por gjithë këtë heshje e thyen për një arsye madhore....

Opinion - Ismail Kadare! (10 nentor 2011)

Add to EJ Playlist  Facebook: https://www.fac ebook.com/tvkla n Emision LIVE nga Blendi Fevziu ne KLANHD & TVKLAN.

Opinion - Ikja e Ismail Kadarese! (24 tetor 2012)

Add to EJ Playlist  Facebook: https://www.fac ebook.com/tvkla n Emision LIVE nga Blendi Fevziu ne KLANHD & TVKLAN.

Vera Pelaj -- Intervistë me Ismail Kadare (2012)

Add to EJ Playlist  Gazetarja Vera Pelaj, intervistë me shkrimtarin e mirënjohur Ismail Kadare, në vilën e tij në Durrës. Në këtë intervistë, Kadare flet për poetin e ndjerë, Ali Podrimjen, për raportet...

Ismail Kadare Merr Qmimin Princi i Asturias për Letërsinë

Add to EJ Playlist  Ismail Kadare Merr Qmimin Princi i Asturias për Letërsinë.

Top Story - Konflikti me Ismail Kadare - 1 of 3

Add to EJ Playlist  Top Story - Konflikti me Ismail Kadare - 1 of 3.

"Ismail Kadare klysh i Enver Hoxhës" - Dom Simon Jubani

Add to EJ Playlist  Social Media: Facebook http://www.face book.com/theosm anlit.

Ismail Kadare-TË HUAJ JEMI

Add to EJ Playlist  Të huaj jemi ne prej kohësh Çish për tu thënë është thënë. Si gurët që zënë vend në tokë Një jetë vend ne kemi zënë. Drejt njëri tjetrit kemi mbyllur Të gjitha rrugët...

Rencontre avec un auteur: Ismail Kadaré à l'Institut français de Tel Aviv

Add to EJ Playlist  Rencontre le 10 décembre 2012 à l'Institut français de Tel Aviv avec Ismail Kadaré, écrivain, autour de son œuvre et en particulier de la publication en hébreu de son livre L'accident...

Shkrimtari Ismail Kadare merr Çmimin "Jerusalemi” për vitin 2015 - Ora News- Lajmi i fundit-

Add to EJ Playlist  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1 s5j7UT Shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare, u nderua sot në një ceremoni "Gala" me çmimin e madh "Jerusalem Prize 2015", në ditën e...

Intervistë me shkrimtarin e madh Ismail Kadare

Add to EJ Playlist  Ismail Kadare flet pas marrjes së Çmimit të Jeruzalemit për veprat që shprehin më mirë idenë e lirisë së individit në shoqëri. Originally published at - http://www.zeri amerikes.com/me d...

Ismail Kadare per Unikkatil

Add to EJ Playlist  Ismail Kadare u shpreh para disa vitesh qe Unikkatili eshte poet, dhe frymezim i shqiptareve kudo ne bote.

Recitim Poezia Nena Ismail Kadare

Add to EJ Playlist  Recitim i poezise Nena nga Ismail Kadare Ne mbremje u kthye ai ne shtepi i lodhur, i ngrysur, me traktet ne gji. Mesnates se shurdher, se erret, se shkret' do ngjise ai traktet kudo ne qytet....

Kristal-Ismail Kadare

Add to EJ Playlist  Ka kohë që s'shihemi dhe ndjej si të harroj une dalëngadal si vdes tek une kujtimi yt si vdesin flokët dhe gjithçka. Tani kërkoj poshtë e lartë një vend ku ty të të lëshoj nje...

albinfo.ch: Intervistë me Ismail Kadare 5/6

Add to EJ Playlist  Produksion: albinfo.ch Intervistë e realizuar nga Vjosa Gërvalla Shem Asllani.

Në parkun që mbuluan fletët-Ismail Kadare

Add to EJ Playlist  Në parkun q'ë mbuluan fletët Të dy ne ecim qetësisht, Pas shijes saj ka shtruar vjeshta Qilim të verdhë natyrisht. Dhe ndoshta si një ëndërr e zbehtë Ju fanit një muzg i vonë...

Top Story - Konflikti me Ismail Kadare - 3 of 3

Add to EJ Playlist  Top Story - Konflikti me Ismail Kadare - 3 of 3.

Monolog - Ismail Kadare

Add to EJ Playlist  Ne naten plot acar nje zjarr desha te ndez Por, nata ish e ftohte, ah, ç'tmerr i zi qe ish Ndaj qe te mbahej gjalle ky zjarr n'ate rrebesh Diçka perhere kerkonte, kerkonte vazhdimisht ...

Epilog brezave qe vijne, poezi nga Ismail Kadare

Add to EJ Playlist  EPILOG BREZAVE QE VIJNE. Ju do te vini ne kohera me te qeta, shume fjalet tona pa kuptim kane per t'ju dukur, Se shume fjale do ti kete zhdukur jeta, Ashtu...

EXPRESS 28.01.13 BIOGRAFIA E SHKRIMTARIT ISMAIL KADARE

Add to EJ Playlist  Shkrimtari mirënjohur jo vetëm për shqiptarët, por edhe në arenën ndërkombëtare, Ismail Kadare, ka shënuar 77-vjetorin e lindjes më 28 janar. Krijimtaria e tij është e njohur për...

Recitim shqip - Edhe kur kujtesa - Ismail Kadare

Add to EJ Playlist  Recitim - Edhe kur kujtesa - Ismail Kadare Recitim i poezise Edhe kur kujtesa nga Ismail Kadare Edhe kur Kujtesa Edhe kur kujtesa ime e lodhur Ashtu si ato tramvajet e pasmesnatës Vetëm...

Recitim Pa ty Ismail Kadare

Add to EJ Playlist  Recitim: Pa ty - Ismail Kadare Recitim i poezise Pa ty nga Ismail Kadare Ti ike udhes se pafundme Ku zverdhin druret gjetherenes Mbi gjokse pellgjesh tani tundet I arti medalion i henes. Lejleket...

KADARE Intervista ne ABCNews 15 Dhjetor 2013

Add to EJ Playlist  KADARE Intervista ne ABCNews 15 Dhjetor 2013.

All About - Ismail Kadare

Add to EJ Playlist  What is Ismail Kadare? A report all about Ismail Kadare for homework/assign ment Ismail Kadare (, also spelled Kadaré; born 28 January 1936) is a best-selling Albanian writer. He is known...NEWS   Top Videos   Music   Classical   Listen   Funny   Fails   Artist List   Aww   Gaming   Minisode   Science   Technology   TED   TWiT   Trailers   M.M.   PBS   WSJ   AP   CSPAN   CNN   RT   Mox   TMZ   E!   ABC   CBS   Politics   Sports   ESPN   WTF   Conspiracy  

Related Uploaders:

Related Playlists:
198 Popular Ismail Kadare Videos
10 Ismail Kadare
9 Ismail Kadare
10 Kadare
16 Analiza dhe Referate letrare
16 ItaKlEr
19 Dokumentar
59 muzike shqip
17 poezi
22 Video Klipe me Poezi dhe Thenje te Menqura
13 poezi
15 Watch Later Playlist
11 Kenge Labe
12 Cmimet Kult 2006 - Fituesit e Cmimeve
4 Analiza dhe Referate të ndryshme
17 POEMS
15 Corbaccio
19 roland
3 #Histori
17 Albanian folklore
3 Komunisme
23 poesi ne shqip
67 patriot koka 2015
48 kushetha
35 Ilirians Pirates Films